Odkazy

Kultura a umění

Populární hudba

Birmingham má v oblasti hudby za poslední půlstoletí bohatou historii. 60. léta 20. století ve znamení blues a skupin Fortunes, Spencer Davis Group, Traffic, Move a Moody Blues. Město je také často označováno jako kolébka heavy metalu reprezentovaná skupinami Judas Priest a Black Sabbath. Robert Plant a John Bonham, zakládající členové Led Zeppelin, pocházejí z okolí Birminghamu. 70. léta znamenala nárůst zájmu o jiné styly populární hudby jako je reggae a ska a objevila nové idoly – skupinu UB40 a zpěvačku Joan Armatrading. Populárním hudebním směrem je i jazz. Birminghamský mezinárodní jazzový festival je největším svého druhu ve Velké Británii.

Divadla

V Birminghamu se nachází mnoho divadel. Čtyři největší profesionální divadla jsou Alexandra Theatre (Alex), Birmingham Repertory Theatre (Rep, Birmingham Hippodrome a Old Rep. Dalšími sály, které hostí divadelní představení jsou Mac a Drum Arts Centre. Soubory divadel Fierce Festival a Birmingham Repertory Theatre pravidelně pořádají přehlídku místních a národních veseloher.

Literatura

Mezi spisovatele spojené s Birminghamem je možno zařadit Samuela Johnsona, J. R. R. Tolkiena, Arthura Conana Doyle, Louise MacNeice, Washingtona Irvinga, Davida Lodge, W. H. Audena, Roi Kwabena a Benjamina Zephaniaha.

mPoptávka